Praktyczne zajęcia udzielania pierwszej pomocy przy złamaniu kończyn w klasie drugiej

Dna 09.02.2023 roku w trakcie zajęć świetlicowych uczniowie klasy drugiej mieli okazję uczestniczyć w zajeciach udzielania pierwszej pomocy w sytuacji złamania kończyny dolnej. W pierwszej części zajęć zostały teoretycznie opisane rodzaje złamań i innych urazów kończyn, oraz ogólne zasady postępowania  następnie cła grupa w liczbie 11 osób przystąpiła do ćwiczeń praktycznych.Grupa została podzielona na dwa zespoły i kolejno kazdy z uczestników miał okazję do praktycznego usztywnienia kończyny "osobie poszkodowanej" z wykorzystaniem listewek oraz bandaży.

Praca zespołowa przebiegała wzorowo, a ucczniowie podeszli do tematu w sposób bardzo poważny i odpowiedzialny, dopiero dzwonek oznajmiajacy koniec zajęć przerwał te pouczjące i praktyczne zajęcia.

Jarosław Miszel