Bezpieczne ferie

BEZPIECZNE FERIE

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych,  odbyły się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji  KPP oraz ze strażakami PSP z Gryfic.

W dniu 30 stycznia 2023r.,  sierż. szt. Agnieszka Podgórska i dzielnicowa mł. asp. Justyna Gaja-Sokal gościły w naszej szkole w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego ”Bezpieczne ferie w powiecie gryfickim 2023”. Spotkanie z uczniami klas I-VIII i dziećmi oddziałów przedszkolnych dotyczyło szeroko pojętego bezpieczeństwa. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Rozmawiali także o bezpieczeństwie w sieci, o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

9 lutego 2023r. uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych przywitali szczególnych gości, a mianowicie przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej z Gryfic -  st.ogn. Adam Tyszer oraz st.ogn.Rafał Wnuczyński spotkały się ze strażakami, by przypomnieć sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Podczas prelekcji przypomniano o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Wszystkie dzieci podczas spotkań były bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną lub policję.

Joanna Zarzycka