Maluchy na spotkaniu z pisarzem Wiesławem Drabikiem

28 września w Gminnej Bibliotece w Brojcach odbyło się  spotkanie z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem, autorem ponad stu bajeczek dla dzieci. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z O a oraz uczniowie klasy I z opiekunami i rodzicami. Podczas spotkania dzieci w skupieniu słuchały o tym jak powstaje książka, począwszy od pomysłu a skończywszy na jej wydruku. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zabawne fragmenty bajek czytanych przez samego autora, który zachęcał najmłodszych słuchaczy do odgadywania rymów. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez autora zagadki. Nagrodami za poprawne odpowiedzi były naklejki i zakładki do książek. Dzieci, które uzbierały ich najwięcej otrzymały nagrodę książkową z dedykacją autora. Mali goście rwali się do odpowiedzi, nie było pytania, które pozostałoby bez głośnego odzewu.”Dodatkową” nagrodą dla dzieci były na bieżąco układane przez Pana Drabika rymowanki na temat imienia nagradzanego dziecka, które wzbudzały salwy śmiechu nie tylko wśród dzieci, ale wszystkich uczestników spotkania. Na zakończenie dzieci mogły zakupić pięknie ilustrowane bajeczki i uzyskać autograf od autora. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla każdego dziecka.

Kozłowska Małgorzata