Dzień Babci i Dziadka w grupie "Biedronki"

Dla swych wnuków mają zawsze czas, potrafia pocieszyć, są cierpliwi, zawsze doskonale rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, odbyło się uroczyste spotkanie, które miało na celu umocnienie relacji z rodziną, modelowanie uczucia życzliwości i poszanowania dla dziadków. W ten sposób przedszkolaki przyswajają sposoby wyrażania uczuć i szacunku dla osób starszych.

28 stycznia o godzinie 15.00  na Sali Wiejskiej w Brojcach Wychowawca wraz z nauczycielem wspomagającym przywitały ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Dziadkowie mogli podziwiać talenty swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki po polska, a także angielsku oraz taniec z kwiatami. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Na krótką chwilę przenieśli wszystkich na zagraniczną wycieczkę all inclusive  oraz do czasów PRL. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i dumy z ukochanych wnuków. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali ,,Sto lat”, a wnuczęta obdarowały swoich bliskich dyplomami i świecznikami zrobionymi w przedszkolu. W ten sposób dzieci mogły podziękować Dziadkom za trud włożony w ich wychowanie. Następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Po występach głos zabrała Pani wicedyrektor Joanna Zarzycka życząc dziadkom zdrowia i długich lat życia upływającego w pomyślności, radości i miłości, pogratulowała dzieciom wspaniałego występu i ich paniom.

Podczas uroczystości na dziadków czekała kolejna atrakcja -  udział w teleturnieju "Jaka to melodia".  Wszyscy dobrze się bawili, a zwycięzcy otrzymali voucher pełen niespodzianek ( kolację we dwoje - zaprasza dziadek, masaż w wykonaniu babci, leniwa sobota) i zatańczyli do piosenki "Zawsze tam gdzie Ty" Lady Pank.

Za  oprawę muzyczna odpowiedzialny był zawodowy muzyk Pan Paweł Antosiak, który swoim śpiewem porwał do tańca prawie wszystkich uczestników uroczystości.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania:

Rodzicom, za udekorowanie sali i przygotowanie słodkiego poczęstunku;

Pani Bogusi Wiśniewskiej za włączenie się do występu i zaśpiewanie z dziećmi piosenki anglojęzycznej;

Pani wicedyrektor Joannie Zarzyckiej za obecność, wsparcie i miłe słowa;

Panu Pawłowi Antosiakowi za oprawę muzyczną.