"Żywa lekcja WOS-u" w Urzędzie Gminy Brojce

Jak funkcjonuje samorząd? Jakie sprawy można załatwić w urzędzie gminy? Czym zajmują się urzędnicy? Jakie kompetencje ma Rada Gminy? Kto może uczestniczyć w sesji Rady Gminy? Na te i inne pytania poznali odpowiedź uczniowie klasy 8 a i 8 b ze Szkoły Podstawowej w Brojcach, którzy w poniedziałek 9 stycznia odwiedzili Urząd Gminy w Brojcach w ramach "żywej lekcji WoS-u". Uczniów przywitał Wójt Gminy Brojce p. Michał Zinowik, który mówił o swoich zadaniach jako urzędnika administracji lokalnej i zakresie obowiązków. Podczas spotkania zapoznał uczniów z pracą urzędu, odpowiadał również na ciekawe pytania.

Wiedza o społeczeństwie to przedmiot szkolny, który zaznajamia uczniów z podstawowymi zagadnieniami społeczeństwa obywatelskiego. Jednak co innego wiedza teoretyczna i podręcznikowe regułki, a co innego wizyta w Urzędzie!

Po Urzędzie oprowadził Zastępca Wójta p. Bartosz Janecki. Zapoznał uczniów z poszczególnymi stanowiskami pracy, specyfiką pracy oraz zakresem kompetencji na poszczególnych stanowiskach.

Celem wizyty  było zapoznanie zasadami funkcjonowania lokalnego samorządu i zadaniami jakie realizuje gmina.

Opiekę nad uczniami sprawowali p. Leszek Perzanowski, p. Bogusława Wiśniewska oraz p. Maria Błaszczuk.

Leszek Perzanowski