Projekt "Przedmieście Pomocy" w Szkole Podstawowej w Brojcach

Dnia 19.01.2023 r. zagościł do naszej szkoły czteroosobowy zespół licealistek z Warszawy, który  realizował projekt pod nazwą „Przedmieście Pomocy” w ramach olimpiady “Zwolnieni z teorii” .

Pierwsze zajęcia odbyły się w formie zabawy z pierwszej pomocy w oddziale przedszkolnym w grupie sześciolatków, a drugie  w klasie III. Podczas zajęć nasi uczniowie oraz przedszkolaki zdobywali wiedzę dotyczącą pracy w rękawiczkach przy poszkodowanym, jak poprawnie podejmować działania w przypadku zakrztuszenia oraz rany otwartej, prawidłowym przeprowadzeniu rozmowy  z dyspozytorem, znajomości numeru alarmowego 112 oraz obsługi defibrylatora AED. Następnie zdobyta wiedza została podsumowana quizem, który pokazał jak uczniowie aktywnie i uważnie  zapamiętali istotne treści.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali znaczek z nazwą projektu i słodki poczęstunek oraz zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat zdobytej wiedzy. Zaś, w ramach podziękowania uczniowie wręczyli prowadzącym pamiątkowe laurki.

Dziękujemy naszym gościom, za tak ciekawe przekazanie wiedzy.

Jolanta Dzięgielewska