Boungiorno tutti!

Od pewnego czasu naszych najmłodszych podopiecznych odwiedza  niezwykły przyjaciel z Włoch, coccodrillo Paulo. Przedszkolaki chętnie biorą udział w zajęciach języka ,włoskiego poznając świat zwierząt, tańcząc i śpiewając...

Według badań, dzieci podejmujące naukę języka obcego w wieku przedszkolnym mają największą szansę na przyswojenie systemu dźwiękowego języka, a tym samym doskonalszą wymowę i lepsze zrozumienie.  Większa  elastyczność organów mowy, charakterystyczna dla dzieci, które wciąż opanowują swój język ojczysty, daje im lepsze możliwości w przyswajaniu obcych dźwięków i melodii innego języka. Ma to zasadnicze znaczenie dla rozwoju umiejętności komunikacyjnych w języku obcym i ogólnego sukcesu w opanowaniu tego języka w przyszłości.

Warto  podkreślić, że nauka języków obcych wpływa także korzystnie na rozwój dzieci. Przyswajanie podstaw gramatycznych rozwija, poprawia zdolność uczenia się, koncentracji oraz zapamiętywania.

Życzymy naszym przedszkolakom radości oraz sukcesów w nauce języka włoskiego!

Zajęcia zorganizowano w ramach zajęć dodatkowych sfinansowanych przez organ prowadzący.

Dorota Kossowska