"Moje miasto bez elektrośmieci"

Szkoła Podstawowa w Brojcach przystąpiła do akcji "Moje miasto bez elektrośmieci" Szkolnym koordynatorem akcji jest p. Edyta Balonis we współpracy z p. Justyną Wośko - Dziamską. Poprzez dziennik elektroniczny
i szkolną stronę internetowa powiadomiono rodziców i uczniów o akcji. Informacja bardzo szybko się rozniosła i nim się obejrzeliśmy uczniowie już przynieśli do szkoły pierwsze elektrośmieci. W ramach akcji przeprowadzono zajęcia. Podczas zajęć przypomniano uczniom co to są elektrośmieci i jak z nimi postępować. Przypomniano uczniom jakie są rodzaje elektrośmieci i jaki jest ich cykl życia. Podczas zajęć uczniowie:

- słuchali piosenki "Ach te elektrośmieci", następnie próbowali śpiewać sami

- obejrzeli cykl filmików dotyczących elektrośmieci

- wykonali zadania z zeszytów dla uczniów

- korzystali z elektro gier.

Edyta Balonis