Wigilia w klasie III

W środę przed Bożym Narodzeniem po obejrzeniu jasełek szkolnych uczniowie wraz wychowawcą zasiedli do wigilijnego stołu. Rodzice dzieci przygotowali posiłek wigilijny wraz z opłatkiem. Uczniowie, rodzice i wychowawczyni złożyli sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem. Podczas spożywania posiłku rozpoczęło się klasowe kolędowanie, dzieci zaśpiewały tradycyjne wielozwrotkowe kolędy patrząc na tablice interaktywną w różnych, dobranych samodzielnie grupach. Świetnie sobie poradziły nawet z trudniejszymi kolędami w wersji karaoke.

Następnie całą klasą poszliśmy składać życzenia nauczycielom uczącym w naszej klasie. Po powrocie okazało się, że odwiedził nas Mikołaj. Radość zagościła w klasie, wszyscy zaczęli rozpakowywać otrzymane prezenty. Wigilia zakończyła się wspólnym zdjęciem pod choinką klasową.

Bardzo dziękuję rodzicom za piękne przygotowanie Wigilii dla klasy .

Wychowawczyni Maria Suda .