KIERUNEK POLSKA

Zajęcia rozwijające w klasie III

W tym roku w zajęciach uczestniczy 12 osób. Zajęcia odbywają się systematycznie w każdy wtorek.

Dzieci rozwijają różne umiejętności, w pierwszym półroczu pracowały przy komputerach szukając wiadomości na temat pobliskiego województwa lubuskiego. Zapoznały się z miejscami, które warto zobaczyć na terenie tego województwa. Napisały samodzielnie notatkę na ten temat.

Zgodnie z planem pracy szkoły dzieci z kółka czynnie tworzyły dwie imprezy szkolne. Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Niepodległości. Podczas zajęć został przygotowany cały scenariusz z okazji Dnia Nauczyciela oraz oprawa muzyczno - wokalna na apel z okazji Dnia Niepodległości. Brały udział również w akcji charytatywnej dla chorego kolegi ze starszej klasy - Piotrka oraz zbiórce żywności i rzeczy na zimę dla zwierząt w schronisku, zorganizowanej przez SU.

Jednym z punktów planu pracy zajęć jest udział w konkursach. Uczniowie przygotowali się do konkursu z wiedzy o Polsce pt.: „Wokół symboli narodowych”, wykonali plakat na akcję charytatywną oraz przygotowali prace plastyczne pt.: „ Zima w lesie” na konkurs powiatowy. Przed Bożym Narodzeniem dzieci wykonały kartki świąteczne z życzeniami do hospicjum.

W ramach integracji zespołu klasowego dzieci przygotowały i poprowadziły wróżby andrzejkowe.

Wszystkie zajęcia kształtowały umiejętności efektywnego współdziałania w zespole i samokontroli.

Prowadząca zajęcia: Maria Suda