Wywiad z weterynarzem

W ramach zajęć edukacyjnych, których tematyka nawiązywała do pracy weterynarza oraz formy prowadzenia wywiadu, uczniowie klasy drugiej przygotowali wywiad z weterynarzem. Na dzisiejszą lekcję zaprosiliśmy weterynarza - Pana Bartłomieja Czechowicza. W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie klasy 1a,1b,3. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Na spotkaniu weterynarz opowiadał o ciekawostkach,niebezpieczeństwach codziennej swojej pracy. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt i obowiązkowym przestrzeganiu higieny po każdej zabawie z pupilem. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu, szukali odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób, które je dotykają, sposobów leczenia. Opowiadali o zwierzętach, które mają w domu, zasypywali lekarza różnymi pytaniami. Na koniec złożyliśmy podziękowania, wręczyliśmy sowę wykonaną w naszej pracowni 3D. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Pozwoliło uczestnikom na poznanie, choć po części, tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Może teraz, ktoś odkryje w sobie jakieś predyspozycje do tego zawodu, jakieś pasje - kto wie ? Naszym uczniom spodobała się ta nietypowa lekcja. Teraz z pewnością już wiedzą, jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół. Serdecznie dziękujemy za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć!

Joanna Grabowska