Wróżby andrzejkowe w klasie III

Andrzejkowe serce i szpilki, lanie wosku, rzucanie monetą, czy wyścigi butów... to tylko kilka z najpopularniejszych zabaw andrzejkowych. Zobaczcie, jak przyjemnie spędziły andrzejki dzieci z klasy III. Wróżby przygotowane były przez uczniów podczas zajęć „Odyseja umysłu – kierunek Polska”.

Rzucanie monetą

Każdy z uczestników pomyślał życzenie, a następnie wybrał monetę i z wyznaczonego miejsca spróbował trafić do naczynia z wodą. Temu, komu się udało spełni się marzenie.

Kartki z zawodami

Na kartkach wpisane były nazwy różnych zawodów, następnie wrzucono je do naczynia . Każdy z uczestników wybierał jedną kartkę i odczytywał swoją pracę przyszłości.

Wyścigi butów

W klasie, gdzie odbywa się andrzejkowa zabawa, wybraliśmy start oraz metę. Następnie każdy z uczestników, jeden za drugim, układał swoje buty w stronę mety i rozpoczyna się wyścig. Kiedy skończyły się buty, wtedy układano te z końca kolejki. Tej osobie, której buty pierwsze dotrą do celu, spełni się największe marzenie.

Cukierki z wróżbą

Do każdego wybranego cukierka doczepiona była wróżba na przyszły rok. Dzieci częstowały się i odczytywały swoja wróżbę.

Andrzejkowe serce z imionami

Z kartek papieru wycięte były serca i na jednej ze stron każdego serca zapisano męskie lub żeńskie imiona. Uczestnik lub uczestniczka  ma trafić szpilką w jedno z imion.

Imię, w które trafiono szpilką, należy do przyszłego ukochanego lub ukochanej.

Maria Suda