"SKARBIEC MODLITWY"

„Skarbiec modlitwy” to kolejne zadanie, które uczniowie Szkoły Podstawowej w Brojcach w ramach projektu „W domu, w przedszkolu, w szkole z Bogiem” zrealizowali na lekcjach katechezy. „Skarbiec modlitwy” zatytułowaliśmy „SMS od Pana Boga”.  Pomysł ten bardzo spodobał się uczniom.

Uczniowie kolorowali szablon telefonu a następnie wklejaliśmy modlitwy, które podzieliliśmy na trzy grupy:

1. Modlitwy codzienne: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Mario”, „Aniele Boży Stróżu mój”, „Modlitwa malucha”, Sakramenty święte, Dary ducha Świętego, Modlitwa przed i po zakończeniu katechezy itp.

2.Modlitwy do świętych: Świętego Krzysztofa, Świętego Piotra, Świętego, Jana Pawła II,  Ojca Pio, Świętego Jana Marii Vianneya, Świętej Matki Tersy z Kalkuty, Świętego Antoniego, Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, Świętego Józefa, Świętej Urszuli, Świętej Anny itp

3.    Modlitwy na dzień dobry i dobranoc: Błogosławionej nocy, Błogosławionego dnia, cytaty z Pisma Świętego.

Justyna Wośko – Dziamska