SPRZĄTANIE ŚWIATA W KLASACH I – III

23. edycja akcji „Sprzątanie świata – Polska” przebiegła pod hasłem  „Podaj dalej... drugie życie odpadów".
Głównym przesłaniem tegorocznej akcji było:
- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
Klasy I – III włączyły się w tą akcję. Od rana uczniowie wykonywali prace plastyczno – techniczne na temat „Jak wykorzystujemy surowce wtórne?”. Z zapałem wykonywały instrumenty muzyczne, zabawki, pojemniki wykorzystując butelki, słoiki, puszki, kapsle, nakrętki, folię, plastikowe kubeczki itp.

Wykonanymi pracami pochwaliły się na apelu, na którym również układały hasła ekologiczne i słuchały piosenek w wykonaniu zespołu z klasy III. Po apelu, uczniowie, wyposażeni w rękawice i worki sprzątali teren wokół szkoły.

Organizatorem akcji w klasach młodszych była p. M. Kulesza.

M. Kozłowska