Światowy Dzień Pluszowego Misia w Ib

Pokochaj pluszowego misia

On przyjacielem dzieci jest

Kto z nas nie miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszowego misia, takiego, bez którego nie można było zasnąć? 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów, ukochana maskotka na dobre i na złe chwile i najmilsza przytulanka przy zasypianiu Pluszowy Miś.

O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z klasy 1b. 25 listopada pluszowe misie uczestniczyły we wszystkich zajęciach z dziećmi. Święto Misia rozpoczęło się wizytą w szkolnej bibliotece, gdzie dzieci obejrzały wystawę misiów i wystawkę książek o misiach. Zaśpiewały misiom STO LAT i wysłuchały książeczki „Odważny niedźwiadek” czytanej przez p. Iwonę Prus. Stwierdziły, że szybko muszą się nauczyć czytać, żeby móc samemu poznawać przygody misiów.

Misie uczestniczyły także w zajęciach fizycznych – wykonywały z dziećmi ćwiczenia wylosowane na sportowym kole ćwiczeń, w zajęciach komputerowych, na których dzieci poznając narzędzie edytora grafiki owal rysowały twarz misia. Pomagały dzieciom także na edukacji polonistycznej, przy układaniu zaproszeń na przedstawienie „Kopciuszek”. Doskonale poradziły też sobie na edukacji matematycznej przy wprowadzaniu znaku mniejszości i większości.

Wspólna nauka połączona z doskonałą zabawą skończyła się wręczeniem uczniom dyplomu za wspólną zabawę z okazji Dnia Pluszowego Misia, medali Przyjaciółki i Przyjaciela Pluszowego Misia oraz słodkich misiowych lizaków.

Dzień ten bardzo podobał się dzieciom, był pełen uśmiechu i dobrej zabawy.

Małgorzata Kozłowska