OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”

W dniach 01.10 – 21.10.2022 roku w Szkole Podstawowej w Brojcach odbył się ogólnopolski konkurs plastyczny „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”.

Organizatorami konkursu ogólnopolskiego byli:

- Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

-  Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

- Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

- Parafia pw. św. Mikołaja w Lublinie.

- Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo.

-  Przedszkole Integracyjne Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego im. Bł. O. Gwidona w Lublinie

-  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Lublinie.

-  Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

-  IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Lublinie.

Organizatorem konkursu szkolnego była p. Justyna Wośko – Dziamska

Celem konkursu było:

- Pogłębianie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności św. Mikołaja – biskupa Myry.
-  Rozwijanie wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka, wychowanie do czynnego zaangażowania w różne formy pomocy.
- Odwołanie się do uniwersalnych wartości chrześcijańskich, takich jak: dobroczynność, szlachetność, wrażliwość, miłosierdzie, dzielenie się z innymi nie tylko dobrami materialnymi, ale również duchowymi.
-  Budowanie w umysłach dzieci pojęcia świętości, jako synonimu pełnego prawdziwego człowieczeństwa.
- Popularyzacja oryginalnej twórczości plastycznej dzieci, prezentującej ogólnoludzkie wartości moralne.
- Kształtowanie postawy otwartości na drugiego człowieka i odpowiedzialności za siebie i innych.
- Zacieśnianie więzi rodzinnych. Czerpanie radości z efektów wspólnych działań twórczych.
- Przeciwdziałanie depresjom i uzależnieniom wśród dzieci, wynikającym z utraty sensu życia.

Na konkurs wpłynęły 4 prace.

Osoby, które wzięły udział w konkursie:

- Weronika Łosiewicz kl.IV

- Wiktoria Jagielska kl. V

- Monika Michalska kl. VI

- Anna Duda kl. VII

O wynikach konkursu ogólnopolskiego uczestnicy zostaną poinformowani 06.12.2022 roku na stronach organizatorów.

Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników

Justyna Wośko – Dziamska