ZDROWO JEMY – DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA W KLASIE I B

8 listopada obchodzimy w Polsce  DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA.
Jego celem jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywania się.

Pierwsze śniadanie jest dla dzieci najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.  Pomijanie porannego posiłku to jeden z częstszych błędów żywieniowych.

Klasa I b swój Dzień Zdrowego Śniadania zorganizowała 16 listopada. Na stołach znalazły się tego dnia: pieczywo, masło, wędliny, sery, no i przede wszystkim warzywa. Zapach roznosił się po całej klasie. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Najbardziej podobało im się przygotowanie  jeżyka,  sami komponowali jego smakowite kolce.

Uczniowie zapoznali się z piramidą żywienia, ze zdrowymi i niezdrowymi produktami. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.

Miejmy nadzieję, że po tej lekcji w śniadaniówkach dzieci na stałe zagoszczą zdrowe przekąski a przypadków dzieci, które przychodzą do szkoły bez śniadania już nie będzie.

Zapraszamy do „smacznej”  fotorelacji.

Małgorzata Kozłowska