Święto Niepodległości w grupie Biedronki i Promyczki

Święto Niepodległości w Grupie Promyczki i Biedronki

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości,

Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

i nie ma prawa do przyszłości"

Józef Piłsudski

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polka odzyskała w tym dniu niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek do symboli narodowych.

14 listopada w naszej szkole  odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy "Promyczki" i "Biedronki" od kilku dni przygotowywały się do tej ważnej uroczystości. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły, dając tym samym dowód na to jak wiele już wiedzą i potrafią. Rodzice i  dziadkowie mieli zaś wielki powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji, stała się również doskonałą okazją do integracji środowiska przedszkolnego ze środowiskiem rodzinnym.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszej publiczności za obecność, gromkie brawa, dziękujemy Pani dyrektor Janinie Perzanowskiej za wsparcie i piękne słowa uznania na zakończenie występu, Promyczkom i Biedronkom gratulujemy wspaniałego występu. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Ewa Wołczak

Halina Goszczyńska