"Szkoła do hymnu"

11 listopada  czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży od 2018 roku zachęca do udziału w akcji wspólnego śpiewania hymnu.

W dniu 10 listopada o godzinie 11:11 dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie i pracownicy naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w piątej edycji ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólnota szkolna odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego.

Akcja ,,Szkoła do hymnu jest ważnym elementem edukacji patriotycznej i narodowego dziedzictwa buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, zachęca do zainteresowania historią Polski.

Leszek Perzanowski