Wyjazd integracyjny do Multikina w Koszalinie.

Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią oraz p. Iwona Prus wybrali się 27 października na wycieczkę do Multikina połączoną ze spacerem po galerii Atrium.

Przed wejściem do busa odbyła się pogadanka na temat prawidłowego zachowania się podczas wycieczki. Głównymi celami było integrowanie się grupy oraz prawidłowe zachowanie w miejscach publicznych ( toalety, spożywanie posiłków z grupą w MacDonaldzie, oglądanie filmu w ciszy, przebywanie w sklepie z grupą, kulturalne przemieszczanie się po galerii) , samodzielne robienie zakupów za otrzymane kieszkonkowe, zapoznanie z premierą  kinową pt. „Kopciuszek i Kamień Życia” oraz zapoznanie z galerią Atrium.

Film bardzo spodobał się dzieciom, wszyscy oglądali z zainteresowaniem Kopciuszka wraz z początkującą czarodziejką i dwiema rozgadanymi myszami, który stawia sobie za punkt honoru, aby odczarować zamienionego w gryzonia księcia Alexa. Niestety żadne magiczne zaklęcia nie chcą odwrócić złego uroku, więc jedynym sposobem na przywrócenie ukochanemu ludzkiej formy jest odnalezienie legendarnego Kamienia Życia. Przyjaciele udali się na pełną przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawę do dalekich krain. Spotkali na swojej drodze zaczarowaną chmurę, chodzące drzewa, gadatliwego dżina, utalentowaną kulinarnie kotkę, pozornie niebezpiecznego niedźwiedzia a także mieszkającą w wielkim pałacu Królową Lasu. Wszystko wskazywało jednak na to, że będący ostatnią nadzieją Kamień Życia znajduje się w złych rękach. Ukradła go bowiem mieszkająca na odludziu Królowa Pustyni, która za jego sprawą pragnie zostać najpotężniejszą czarodziejką na świecie. Dzieci w skupieni obejrzały walkę dobra ze złem, w której zwycięzcą zostaje dobro, a przyjaźń jest cenna zaletą.

Po wyjściu z kina poszliśmy na zakupy. Niektóre dzieci po raz pierwszy robiły zakupy bez obecności rodziców, podejmowały decyzje co i za ile kupić, oglądały  z zainteresowaniem wszystkie miejsca i sklepy, które mijaliśmy podczas spaceru. Spisały się na „ piątkę” .

Maria Suda