Szkoła Podstawowa w Brojcach

Szkoła Podstawowa w Brojcach

72-304 Brojce ul. Długa 19

 

tel. 91 386 11 16

 

email: sp.brojce@brojce.net.pl

 

ePUAP: /SPBrojce/SkrytkaESP

 

https://www.facebook.com/SU-Brojce-106630704405580

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1089796
  • Do końca roku: 228 dni
  • Do wakacji: 35 dni

Wyprawka szkolna - Charakterystyka programu

 


PODSTAWA PRAWNA

1)     art. 90 u. ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U.2015.2156. j.t. ze zm.);

2)     projekt Uchwały Rady Ministrów z dnia 17 maja 2016 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. – „Wyprawka szkolna”;

3)     projekt rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 17 maja 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych. 


CEL PROGRAMU

Wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów przez dofinansowanie zakupu podręczników, w tym podręczników, a w przypadku uczniów  z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym - także zakupu materiałów edukacyjnych.


KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z POMOCY W 2016 ROKU

W roku szkolnym 2016/2017 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania skierowana zostaje
do uczniów:

  • słabowidzących,
  • niesłyszących,
  • słabosłyszących,
  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
    • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
    • z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
    • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,  
    • z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej,

- posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b
ust. 3 ustawy z dnia  7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U.2015.2156. j.t., ze zm.) uczęszczających w roku szkolnym 2016/2017 do:

-       klas VI szkół podstawowych,

-       klas III gimnazjów,

-       szkół ponadgimnazjalnych: zasadniczych szkół zawodowych, liceów ogólnokształcących, techników lub szkół specjalnych przysposabiających do pracy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym
w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, lub do klas VI ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia, klas III-VI ogólnokształcących szkół muzycznych II stopnia, klas III-VI ogólnokształcących szkół sztuk pięknych, klas III i VI-IX ogólnokształcących szkół baletowychlub liceów plastycznych.

 

W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczęszczających w roku szkolnym 2016/2017 do:

  1. klas I-III* i VI szkół podstawowych,
  2. klas III gimnazjów,
  3. szkół ponadgimnazjalnych,

dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych**, o których mowa w art. 3 pkt 24 ustawy o systemie oświaty.

 

 

*w przypadku, gdy  uczniowie klas I-III nie korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania

**materiał edukacyjny - materiał zastępujący lub uzupełniający podręcznik, umożliwiający realizację programu nauczania, mający postać papierową lub elektroniczną


KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY

Pomoc w formie dofinansowania do zakupu podręczników przeznaczona jest dla uczniów niepełnosprawnych uczęszczających w roku szkolnym 2016/2017 do szkół dla dzieci i młodzieży bez względu na kryterium dochodowe; podstawą do  skorzystania z  pomocy jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy o systemie oświaty.


SPOSÓB REALIZACJI PROGRAMU

Pomoc udzielana jest na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka), pełnoletniego ucznia, a także na wniosek nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia.

Wniosek należy złożyć do dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2016/2017 w terminie ustalonym odpowiednio przez wójta gminy, burmistrza lub prezydenta miasta, właściwego ze względu na siedzibę szkoły. Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno – pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną.

Dyrektor szkoły, w tym szkoły prowadzonej przez jednostki samorządu terytorialnego inną niż gmina, osobę prawną niebędącą jednostką samorządu terytorialnego, osobę fizyczną, ministra właściwego do spraw środowiska lub Ministra Obrony Narodowej, sporządza listę uczniów uprawnionych do otrzymania pomocy i przekazuje ją odpowiednio wójtowi, burmistrzowi lub prezydentowi miasta, właściwemu ze względu na siedzibę szkoły.

Wójt, burmistrz lub prezydent miasta przekazuje środki na dofinansowanie zakupu podręczników na rachunek bankowy szkoły prowadzonej przez gminę.

W przypadku szkół prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego inne niż gminy, osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, ministra właściwego do spraw środowiska lub Ministra Obrony Narodowej uczniowie otrzymują zwrot dofinansowania do zakupu podręczników lub materiałów edukacyjnych odpowiednio od wójta, burmistrza, prezydenta miasta, właściwego ze względu na siedzibę szkoły.


URUCHOMIENIE ŚRODKÓW

  • I transza stanowić będzie co najmniej 70% planowanych środków, zostanie obliczona na podstawie szacunkowych danych dotyczących liczby uczniów uprawnionych do skorzystania z programu, zgłoszonych przez  poszczególne jednostki samorządu terytorialnego;
  • II transza środków uruchomiona zostanie tylko do wysokości ewentualnych potrzeb zgłoszonych w szkołach po zweryfikowaniu zapotrzebowania na pomoc w ramach programu, przekazanych przez  poszczególne gminy.

ZWROT KOSZTÓW ZAKUPU

Zwrot kosztów zakupu podręczników, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym również materiałów edukacyjnych, następuje po przedłożeniu dowodu ich zakupu do wysokości wartości pomocy określonej w rozporządzeniu.

Dowodem zakupu jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica (prawnego opiekuna, rodzica zastępczego, osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka), rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie, odpowiednio podręczników lub materiałów edukacyjnych. W przypadku złożenia oświadczenia należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2016 roku „Wyprawka szkolna”.

Rozporządzenie określa także możliwość zwrotu kosztów zakupu podręczników
na podstawie potwierdzenia zakupu podręczników, w przypadku uczniów z upośledzeniem umysłowym
w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z nich jest upośledzenie w stopniu umiarkowanym lub znacznym również zakupu materiałów edukacyjnych, wystawionego przez podmiot (np. radę rodziców, rodzica, nauczyciela), który dokonał zakupu dla grupy uczniów. Potwierdzenie zakupu powinno zawierać:

-       imię i nazwisko ucznia,

-       klasę, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2016/2017,

-       nazwę i adres szkoły,

-       wykaz zakupionych podręczników lub wykaz materiałów edukacyjnych (w przypadku uczniów
z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów
z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie w stopniu umiarkowanym lub znacznym),

-       kwotę zakupu,

-       datę zakupu,

-       czytelny podpis osoby, która dokonała zakupu.

Potwierdzenie wystawia się na podstawie faktury VAT oraz listy uczniów,
dla których dokonano zakupów.

Zwrot wnioskodawcom kosztu zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub kształcenia w zawodach, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, a w przypadku  uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest upośledzenie w stopniu umiarkowanym lub znacznym również materiałów edukacyjnych dokonywany będzie do  18 listopada 2016 r.


DOFINANSOWANIE NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW W ROKU 2016

  • dla uczniów  z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z nich jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczęszczających do klasy I - III szkoły podstawowej, którzy nie korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania

            (*w przypadku  niekorzystania z podręcznika zapewnionego przez MEN)

do kwoty 175 zł*

  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z nich jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczęszczających do klasy VI szkoły podstawowej lub klasy III gimnazjum niekorzystających z podręczników do kształcenia specjalnego, a także uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych

do kwoty 225 zł

  • dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera), z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej uczęszczających do  klasy  VI szkoły podstawowej, klasy VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia albo klasy III ogólnokształcącej szkoły baletowej, którzy nie korzystają z podręczników do kształcenia specjalnego

do kwoty 325 zł

  • dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących,                                          z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera),                           z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną                                       z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej uczęszczających do klasy III gimnazjum, klasy III  ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasy III ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych lub klasy VI ogólnokształcącej szkoły baletowej, którzy nie korzystają z podręczników do kształcenia specjalnego

do kwoty 350 zł

  • dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących,                                             z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera),                           z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną                                       z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej uczęszczających do zasadniczej szkoły zawodowej

do kwoty 390 zł

  • dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących,                                 z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera),                              z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną                                            z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej, uczęszczających do liceum ogólnokształcącego, technikum, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych lub klas VII-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej albo liceum plastycznego

do kwoty 445 zł

  • dla uczniów niesłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną                                        z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej, uczęszczających do klasy III gimnazjum, klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasy III ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych lub klasy VI ogólnokształcącej szkoły baletowej, korzystających z podręczników                  do kształcenia specjalnego; w przypadku korzystania z części podręczników                 do kształcenia ogólnego niebędących podręcznikami do kształcenia specjalnego, koszt podręczników do kształcenia ogólnego nie może być wyższy niż 303,50 zł

do kwoty 607 zł

  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną                        z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczęszczających do klasy VI szkoły podstawowej lub klasy III gimnazjum, korzystających z podręczników do kształcenia specjalnego; w przypadku korzystania z części podręczników do kształcenia ogólnego niebędących podręcznikami do kształcenia specjalnego, koszt dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego niebędących podręcznikami do kształcenia specjalnego lub materiałów edukacyjnych nie może być wyższy niż 192,50 zł
  • dla uczniów niesłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną                                       z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej, uczęszczających do klasy VI szkoły podstawowej, klasy VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia lub klasy III ogólnokształcącej szkoły baletowej

-       korzystających z podręczników do kształcenia specjalnego; w przypadku korzystania z części podręczników do kształcenia ogólnego niebędących podręcznikami do kształcenia specjalnego, koszt dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego nie może być wyższy niż 308,00 zł

do kwoty 770 zł

 


MATERIAŁY EDUKACYJNE

Materiałami edukacyjnymi dlauczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościamisprzężonymi, w przypadku gdy jedną
z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym są
w szczególnościksiążki pomocnicze, karty pracy, ćwiczenia rewalidacyjne, kolorowanki, rysowanki, uzupełnianki, wyklejanki oraz opracowania wykorzystywane w edukacji przedszkolnej.

 

 


MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA WNIOSKU

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2016/2017.

Wniosek składa się w terminie ustalonym odpowiednio przez wójta gminy, burmistrza lub prezydenta miasta, właściwego dla siedziby szkoły.

Do wniosku należy dołączyć kserokopię aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym  mowa w art. 71b ust. 3 ustawy o systemie oświaty, wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną.


KTO SKŁADA WNIOSEK

Pomoc udzielana jest na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka), pełnoletniego ucznia, a także na wniosek nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą rodziców ucznia (prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) albo pełnoletniego ucznia.


KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY

W przypadku uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wyprawkę szkolną przyznaje się niezależnie od dochodów po przedstawieniu kserokopii przedmiotowego orzeczenia wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną.


UWAGA:

Od dnia 15 października 2008 r., na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 18 września 2008 r.
w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych
w wydawanym orzeczeniu wskazywana jest niepełnosprawność
lub niepełnosprawności składające się na niepełnosprawności sprzężone, z uwagi na które uczeń wymaga kształcenia specjalnego. W przypadku orzeczeń wydanych na podstawie ww. rozporządzenia dyrektor szkoły może w sposób jednoznaczny wskazać w przypadku niepełnosprawności sprzężonych grupy dzieci słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością ruchową (w tym z afazją), z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera) lub z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym.

W przypadku uczniów, którym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zostało wydane przed dniem 15 października 2008 r. na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 12 lutego 2001 r. w sprawie orzekania o potrzebie kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży oraz wydawania opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, a także szczegółowych zasad kierowania do kształcenia specjalnego lub indywidualnego nauczania w orzeczeniach brak było wskazania rodzaju niepełnosprawności stanowiących niepełnosprawności sprzężone. Dlatego, dla zachowania pełnej czytelności grupy odbiorców wśród uczniów niepełnosprawnych, w programie w sposób jednoznaczny wskazano, którzy uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi są uprawnieni do otrzymania pomocy. W takich przypadkach dyrektor szkoły posiadający informację o potrzebie kształcenia specjalnego z powodu niepełnosprawności sprzężonych wskaże, że uczeń jest uprawniony do korzystania z programu ze względu na rodzaj niepełnosprawności składających się na sprzężenie.

 


ZAKUP MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

 

Dofinansowanie dla  uczniów:

  1. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym

 

-     korzystających z podręcznika do kształcenia ogólnego - środki mogą być przeznaczone na zakup podręczników do kształcenia ogólnego i materiałów edukacyjnych lub zakup materiałów edukacyjnych.

 

RODZAJ SZKOŁY

KWOTA

szkoła podstawowa klasy I -III

175,00*

szkoła podstawowa klasa VI

225,00

gimnazjum klasa III

225,00

szkoły ponadgimnazjalne (zasadnicza szkoła zawodowa, liceum i technikum)

225,00

szkoła specjalna przysposabiająca do  pracy

225,00

        * w przypadku nie korzystania z podręcznika zapewnionego przez MEN

 

 

-     korzystających z podręczników łączonych - podręcznik do kształcenia ogólnego i specjalnego  - 25% (192,50 zł) z 770,00 zł  może być przeznaczone na zakup materiałów edukacyjnych lub/i podręczników do kształcenia ogólnego, a pozostałe 75 % (czyli 577,50 zł) na zakup podręczników do kształcenia specjalnego

 

RODZAJ SZKOŁY

KWOTA

szkoła podstawowa klasa VI

770,00

gimnazjum klasa III

770,00

 

 

 

  1. niesłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niesłyszenie  lub niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim – korzystających z podręczników łączonych - podręcznik do kształcenia ogólnego i specjalnego

 

RODZAJ SZKOŁY

KWOTA

szkoła podstawowa klasa VI

z czego 40% ( 308,00 zł) z 770,00 zł może być przeznaczone na zakup materiałów edukacyjnych, a pozostałe 60% (czyli 462,00 zł) na zakup podręczników do kształcenia specjalnego

770,00

gimnazjum klasa III

z czego 50% ( 303,50 zł) z 607,00 zł może być przeznaczone na zakup materiałów edukacyjnych, a pozostałe 50% (czyli 303,50 zł) na zakup podręczników do kształcenia specjalnego

607,00

 


ROZLICZENIE ZAKUPU

Zwrot kosztów zakupu podręczników następuje po przedłożeniu dowodu zakupu do wysokości wartości pomocy określonej w rozporządzeniu.

W przypadku zakupów indywidualnych dowodem zakupu jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica, prawnego opiekuna, rodzica zastępczego, rachunek, paragon lub oświadczenie
o zakupie
podręczników.  Do oświadczenia należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko
w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w roku 2016 „Wyprawka szkolna”.

Rozporządzenie określa także możliwość zwrotu kosztów zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym również materiałów edukacyjnych, do wysokości kwot określonych
w rozporządzeniu, na podstawie przedłożonego potwierdzenia zakupu zawierającego:

1)     imię i nazwisko ucznia,

2)     klasę, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2016/2017,

3)     nazwę i adres szkoły,

4)     wykaz zakupionych podręczników,

5)     wykaz zakupionych materiałów edukacyjnych (w przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z nich jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym),

6)     kwotę zakupu,

7)     datę zakupu,

8)     czytelny podpis podmiotu dokonującego zakupu.

Potwierdzenie* wystawia podmiot dokonujący zakupu, na podstawie faktury VAT i listy uczniów, dla których zakupiono podręczniki i materiały edukacyjne.

 

 

 

*Podczas zakupu dla grupy uczniów podręczników i materiałów edukacyjnych tego samego rodzaju w określonym wydawnictwie lub księgarni podmiot zamawiający np. rada rodziców, rodzic czy nauczyciel otrzymuje fakturę bez wyszczególnienia wszystkich osób, dla których zakupiono podręczniki i materiały edukacyjne. Zatem podmiot dokonujący zakupu nie ma możliwości przekazania indywidualnym odbiorcom imiennych faktur, które stanowiłyby podstawę do zwrotu poniesionych kosztów w ramach programu