Bezpieczne wakacje

„Bezpieczne wakacje”

W dniu 20 czerwca w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej odbyło się spotkanie z zaprzyjaźnionym ze szkołą strażnikiem miejskim ze Straży Miejskiej z Trzebiatowa Bartoszem Janeckim.

W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brojcach z Filią w Dargosławiu. Pogadanka ta dotyczyła bezpiecznych wakacji. Dzieci dowiedziały się nie tylko jakie niebezpieczeństwa im grożą, ale także jakie mogą ponieść konsekwencje z nieprzemyślanych decyzji i własnych niedozwolonych zachowań. Uczniowie otrzymali podstawową wiedzę na temat ruchu drogowego, przypomniał o zasadach poruszania się pieszych oraz rowerzystów po drogach publicznych. Tłumaczył dzieciom znaczenie używania kasków ochronnych podczas jazdy na rowerze i wykorzystywania elementów odblaskowych, dzieci dowiedziały się także jakie obowiązują zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie, jak unikać niebezpiecznych maszyn i urządzeń( szczególnie na wsi). Osobą odpowiedzialną za organizację była pedagog szkolna Joanna Zarzycka.

Justyna Wośko – Kawka