Warzywa i owoce w szkole

OWOCE W SZKOLE - „TO TY DECYDUJESZ, CO JESZ”

W I i II półroczu roku szkolnego 2015/ 2016 Szkoła Podstawowa w Brojcach kolejny rok uczestniczyła w programie „Owoce w szkole”. Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (88%) oraz ze środków pochodzących z budżetu krajowego (12%).

Wszyscy uczniowie z klas I – III brali udział w powyższej akcji. Celem programu było kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków. Otrzymywane porcje były nieodpłatne. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępniało się:

• · świeże owoce ( jabłka, gruszki, truskawki)
  • · świeże warzywa ( marchew, paprykę słodką, rzodkiewki)
  • · soki owocowe, warzywne, owocowo – warzywne.

Każdy uczeń otrzymywał jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego
i jednego warzywnego przygotowanego do bezpośredniego spożycia.

Dzięki temu programowi dieta naszych dzieci została wzbogacona o dodatkową porcję witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju, a także poszerzył się stan ich wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Koordynatorem programu w Szkole Podstawowej w Brojach z Filia w Dargosławiu jest Joanna Zarzycka.

M. Kozłowska