Wyniki finału 4 edycji Turnieju Jeden z Dziesięciu

W dniu 08 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Brojcach odbył się finał IV edycji Turnieju Jeden z Dziesięciu. Zainteresowani uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Brojcach oraz Filii w Dargosławiu przez cały rok szkolny rywalizowali o tytuł laureata turnieju rozwiązując testy z wiedzy ogólnej i zdobywając punkty w comiesięcznej rywalizacji. Po zsumowaniu zdobytych punktów każdego z uczestników ze Szkoły Podstawowej w Brojcach 39 uczniów (53 %) oraz 25 uczniów z Filii (59 %) do finału zakwalifikowali się:

1. Kaczmarczyk Wiktoria z klasy VI,
  2. Szymański Dawid z klasy VI,
  3. Kamińska Anna z klasy VI,
  4. Hryniewiecki Paweł z klasy VI,
  5. Kwiatkowska Agnieszka z klasy VI,
  6. Stępkowski Bartosz z klasy VI,
  7. Skrobas Alicja z klasy VI,
  8. Gałązka Piotr z klasy V,
  9. Nowak Julia z klasy VI,
  10. Piskorz Nikola z klasy V,
  11. Wołczak Hanna z klasy V.

Wszyscy uczestnicy finału wykazali się wiedzą z zakresu literatury, geografii, biologii, historii, języka polskiego i matematyki oraz mitologii. Wśród uczestników finału po dziesięciu rundach udzielania odpowiedzi na losowo wybrane pytania do ścisłego finału zakwalifikowano troje uczniów:

1. Szymański Dawid z klasy VI;
  2. Gałązka Piotr z klasy V;
  3. Wołczak Hanna z klasy V.

Po bardzo trudniej rywalizacji na wysokim i wyrównanym poziomie pierwsze miejsce zajął uczeń  klasy VI Szymański Dawid, drugie miejsce uczennica klasy V Wołczak Hanna i trzecie miejsce uczeń  klasy V Gałązka Piotr. Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego apelu kończącego rok szkolny 2015/2016.

Organizator turnieju Leszek Perzanowski