DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BROJCACH

W dniu 03.06.2016r. Szkole Podstawowej w Brojcach nauczyciele wychowania fizycznego: p. Justyna Wośko – Kawka i p. Piotr Lenkiewicz zorganizowali dzień sportu szkolnego. W programie imprezy znalazł się: pokaz udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadził ratownik medyczny – p. Tomasz Ziernicki,  konkurencje sportowo-ruchowe dla klas I – III – kozłowanie piłki, prowadzenie piłeczki kijem do unihokeja, toczenie  hula – hop, skoki, nakładanie kółka na pachołek, koniki,  gry  i zabawy dla klas IV - VI , quiz z wiedzy o sporcie, malowanie plakatów na temat: - „Biegaj, pływaj łatwo zdrowie zdobywaj”. „Kibicuję fair- play”. „Zdrowy i aktywny tryb życia”.

Końcowym akcentem tego szczególnego dnia był apel podsumowywujący działania. Każda klasa otrzymała dyplom uczestnictwa z okazji dnia sportu, zaprezentowała  plakaty sportowe, nagrodzono uczestników quizu sportowego.

Wyniki quizu sportowego:

I miejsce Hanna Wołczak

II miejsce Błaszczuk Michał

III miejsce  Tyszer Oliwia

Nagrody dla uczestników ufundowała firma F.H.U „Marian” – Marian Kubinowski dostawca mleka do Szkoły Podstawowej w Brojcach.

Ponad czterogodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten dzień.

Justyna Wośko Kawka