Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Brojcach

Międzynarodowy Dzień Dziecka ma swoje początki w Światowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci, która odbyła się w Genewie w 1925 r. Nie jest jasne, dlaczego obchody tego święta wyznaczono na 1 czerwca. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca począwszy od 1952 r. Inicjatorem tego święta była organizacja The International Union for Protection of Childhood, która za cel obrała sobie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Obecnie Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad 100 państwach świata.

Nie we wszystkich krajach święto obchodzone jest 1 czerwca, np. w Brazylii Dzień Dziecka obchodzony jest 12 października, w Australii w pierwszą sobotę lipca każdego roku. Niezależnie od daty, jest to okazja do organizowania specjalnych akcji, koncertów i zabaw w szkołach i instytucjach uświetniających dla uświetnienia tego dnia. Dla rodziców to okazja na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi, składania im życzeń z okazji Dnia Dziecka oraz obdarowania swoich pociech prezentami. Jednak najlepszym prezentem dla każdego dziecka jest przede wszystkim miłość, troska i zainteresowanie ze strony jego rodziców.

31 maja 2016 roku wróżki, księżniczki,  piraci, biedronki, policjanci, strażacy, diabełki itp. - wszyscy bawili się razem z innymi tajemniczymi postaciami, Radą Rodziców, nauczycielami, którzy również przebrali się za postacie bajkowe  podczas zabawy z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Brojcach zorganizowanej przez Radę Rodziców. Jako pierwszy życzenia dla wszystkich dzieci złożył Wójt Gminy Brojce p. Stanisław Gnosowski, który także przygotował słodki upominek dla każdego milusińskiego.

Zabawę uświetnił klaun Tomi z Kamienia Pomorskiego, który świetnie bawił i poprowadził imprezę.  Klaun Tomi  puszczał kolorowe bańki, prezentował sztuczki, kręcił zwierzątka z balonów. Nie zabrakło w tańcu pociągu, kółeczek, wężyków. Prowadzący zabawę uczył różnych układów tanecznych, a dzieci bardzo szybko i umiejętnie Go naśladowały. Każde dziecko otrzymało popcorn i watę cukrową, a każda klasa otrzymała również upominki do klas ufundowane przez Radę rodziców.  Ponadto uczniowie rozwiązywali zagadki. Wyłoniono mistrzów zagadek z poszczególnych klas:

Klasa I „a” Wójtowicz Wiktoria

Klasa I „b” Kotynia Zuzanna

Klasa II „a” Subotowicz Martyna

Klasa II „b” Ślęzak Maja

Klasa III Motłoch Aleksandra

Klasa IV „a” Kojro Oliwier

Klasa IV „b” Jankowska Martyna

Klasa V Piskorz Nikola

Klasa VI Szymański Dawid

Uczniowie klas 0-III śpiewająco zaprezentowali sie w przygotowanych z wychowawcami piosenkami, a uczniowie klas IV-VI wspólnie z wychowawcami śpiwali losowo wybrane piosenki w konkursie karaoke. Każda z klas otrzymała nagrodę, a uczniowie klasy szóstej otrzymali imienne, dedykowane kubki.

Uczniowie i kadra pedagogiczna serdecznie dziękują Radzie Rodziców za ufundowane nagorody, przygotowanie i aktywny udział w obchodach Dnia Dziecka oraz rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku w każdej z klas.

Justyna Wośko – Kawka